7/24 Sipariş

Hızlı Teslimat

çiçek malzemeci

Şık ve dekoratif süsleme malzemeleri arasında bulunan kurdelelerin pek çok farklı kullanım alanı bulunmaktadır. Kıyafet süsünden ambalaj paketlemeye kadar geniş bir yelpazede, kurdele kullanımı mevcuttur. El işleri ile uğraşanların da vazgeçilmezlerinden olan kurdeleler, farklı renk seçenekleri sayesinde yaratıcılığı ön plana çıkarmayı sağlamaktadır. Düz kurdele modellerinin dışında dantelli ve simli seçenekleri de birçok kullanıcı tarafından beğeni ile tercih edilmektedir. Okullar, terzi ve konfeksiyon atölyeleri, hediye paketlemesi yapanlar, el sanatları çalışmaları yapan atölyeler için de kurdele, yaratıcı ve renkli bir materyal olması ile ön planda yer almaktadır. İnternet sitemizden çeşitli kurdelelere rahatlıkla ulaşabilirsiniz. 

Kurdela Modelleri

Organizasyon denildiği zaman akla ilk olarak kurdeleler gelmektedir. Düğün, nişan ve doğum günü, davet gibi önemli günlerin etkinliklerinde, kurdeleler önemli bir süsleme aracı işlevi görmektedir. Davetiyelerin süslenmesinden gelinliklere ve gelin çiçeği süslemelerine kadar pek çok farklı alanda, kurdeleler oldukça şık detaylar oluşturmaktadır. Beyaz, pembe ve mavi gibi kurdele çeşitleri ile bebek eşyaları, doğum odaları ve doğum partileri gibi farklı amaçlarda süslemeler yapılabilmektedir. Kurdeleler dar, orta genişlikte ve geniş olmak üzere pek çok farklı ölçüde tasarımları bulunmaktadır. Normal kurdele 4 cm boyutundadır. Farklı kurdele çeşitlerimiz içerisinden süsleme yapacağınız alana uygun olanı tercih edebilirsiniz. Bunlarla beraber, zaman zaman en geniş yapıdaki kurdele modelleri de ambalaj ve kıyafet süslemeleri gibi farklı durumlarda tercih edilebilmektedir. Bir çeşit bitkinin lifinden üretilmekte olan jüt kurdele çeşitleri sıklıkla ambalaj paketleme işleri için kullanılmaktadır. Bu model doğal ve hoş görünümünden dolayı davetiye ve zarfların süslenmesinde, nikâh şekeri yapımında da fazlaca tercih edilmektedir. 

Kurdele, bir şeyleri birebirine bağlamak, giysileri süslemek gibi pek çok amaçta kullanılmaya uygun olan farklı kumaşlardan yapılan enine ve boyuna şerit parçaları olarak tanımlanmaktadır. Süsleme malzemeleri arasında yer alan kurdeleler ev tekstili için de büyük önem oluşturmaktadır. Kurdeleler giysileri, saç ve benzeri objeleri süsleme veya bir şeyleri birbirine bağlama gibi maddi maçlarının dışında manevi amaçlı da kullanılmaktadır. Manevi amaçlı kullanılmakta olan kurdelelerin daha özel kumaşa ve renge sahip olması gerekmektedir. Örneğin, düğünde gelinin beline bağlanacak kurdelenin kırmızı renkte olması geleneklerden kaynaklı durumlar arasındadır. 

Bununla beraber kurdele renkleri farklı anlamlar taşıdığından farklı renkte tercih edilmesi olağan durumlar arasındadır. Kurdelenin en ve boy ebatları da kurdelenin kullanıldığı yere veya amaca göre değişkenlik göstermektedir. Nişan töreni gibi açılış merasimlerinde kullanılan kurdele boyutu kısa ve en olarak ince iken düğün ve benzeri durumlarda kuşak olarak bağlanan kurdelelerin boyu uzun ve en olarak kalındır.

 Kurdele renklerinin farklı anlamları vardır ve bu anlamlar örf ve adetlerle zaman içerisinde bağdaşmıştır. Kırmızı kurdele düğün, nişan merasimi gibi yerlerde ağırlıklı olarak kullanılmakta ve kuşakları süslemektedir. Saten kurdele çeşitleri de en çok tercih edilen kumaşlar arasında yer almaktadır. Saten kurdele kumaşı kıyafetlerde, perdelerde ve çiçeklerin süslenmesinde fazlaca kullanılmaktadır. Şifon kurdele çeşitleri daha çok hediye paketleme gibi dekoratif amaçlar için kullanılan çeşitler arasındadır. Kurdeleler fiyonk şeklinde bağlandığı zaman hediye paketinden saç tokasına kadar fazla çeşit ve amaçta kullanılabilmektedir. Sitemizde bulunan kurdeleler arasından kullanacağınız alana göre tercihinizi yaparak özel günlerinize tarz sahibi dokunuşlar kazandırabilirsiniz. Satın aldığınız kurdelenin amacını dilediğiniz şekilde genişletebilirsiniz. 

Kurdela Fiyatları

Kurdeleler, misinaya sarılmış bir şekilde ip halinde satılmakla beraber hazır olarak bağlanarak da satılabilmektedir. Kumaşlar, ipler ve kurdelelere bakıldığı zaman büyük bir renk skalasına tabi tutuldukları görülmektedir. Bu şekilde aynı kurdelenin onlarca farklı renkte seçeneğinin olduğu da görülmektedir. Kurdele fiyatları piyasaya sunulma şekline, rengine, kumaşına ve benzeri etkilere bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Buna ilaveten kurdelenin üzerindeki pul, sim ya da boncuk gibi detaylar kurdelenin fiyatını etkilemektedir. Sizler için en kaliteli kumaşlardaki kurdeleleri uygun fiyata sitemizde bulundurmaktayız. 

Seçilen kurdele parçası misinaya sarılı olduğunda ipin metrekaresine uygun fiyatlandırma yapılmaktadır. Hazır paket halindeki kurdelelerin fiyatı ise paketin içerisindeki kurdele sayısına bağlı olarak değişmektedir. Uygun fiyatlı kurdeleleri sitemizden inceleyerek en uygun fiyata özel günlerinizi, davetlerinizi, doğum günlerinizi organize edebilirsiniz. Kurdele fiyatları ürünün tasarlandığı materyalin özelliklerine, metrajına ve varsa üzerinde uygulanan baskı detaylarına göre değişiklik göstermektedir. Ürünlerin genişliği de bu unsurlar arasındadır. Çiçek Malzemecisi olarak kaliteli kurdeleleri en uygun fiyatlarla sizlerle buluşturmaktayız. Kurdeleleri kullanarak ufak detaylarla özel günlerinizi taçlandırabilirsiniz. 

Toptan Kurdela

Kurdele kelimesi tanım olalar, İtalyanca kökenlidir. Belirli bir şekil ve biçim verilen giysi ya da saça takılan geniş veya geniş kumaş parçalarıdır. Kurdeleler günlük hayatta pek çok şeyin parçası ya da ara parçası olarak kullanılmaktadır. Aslında fark edilmese de kurdele hayatın her noktasında ve yerinde yer almaktadır. Örneğin; bir kuruluşun, tesisisin ya da herhangi bir kurumun açılışında iyi dileklerle beraber kurdele de kesilmektedir. Başka bir örnek ise özellikle ilkokul çağlarında iyi bir başarı edimi olan öğrenciye motivasyon olarak farklı renklerde, özel kurdeleler takılmasıdır. Bazı zamanlarda takılan bu kurdelelere ufak çaplı aksesuarlar da eşlik etmektedir. Nazar boncuğu, aştın gibi farklı takılar bu aksesuarlar içerisinde yer almaktadır. Buna ek olarak okula giderken bağlanan saçlara süs ve şıklık amacıyla kurdele takılmaktadır. Kıyafetlerin ve geleneklerin de büyük bir parçası haline gelen kurdelelerin farklı seçenekleri ve renk seçenekleri bulunmaktadır. Sitemizden bu çeşitleri inceleyerek zevkinize ve ihtiyacınıza göre tercih edebilirsiniz. 

Kurdeleler tekli olarak satılabilecekleri gibi toplu bir şekilde de satılabilmektedir. Toplu şekilde satıma toptan satım denilmektedir. Bu satım türü ile ihtiyacınıza fazlasıyla karşılık bulabilirsiniz. Ayrıca toptan kurdele satımı tekli satıma göre uygun fiyatlandırmasıyla da dikkat çekmektedir. Sitemizden tekli kurdele siparişi verebileceğiniz gibi toptan siparişlerde de bulunabilirsiniz.

Sepet