7/24 Sipariş

Hızlı Teslimat

çiçek malzemeci

Kem gözleri def etmek amacıyla süslemede, giyimde, takıda ve ev eşyasında sık sık kullanılan nazar boncuğu modelleri için en önemli sektörlerden biri şüphesiz ki çiçekçiliktir. Çiçeğin narin yapısına nazar değmemesi için buketlerde sıklıkla kullanılan nazar boncuğunun bir diğer amacı da buket sahibine olumlu mesajlar göndermektir.

Çiçek sahibini negatif enerjiden koruduğuna inanılan nazar boncuğu ile "Senin için en iyisini istiyorum." mesajını vermek mümkündür. Nazar boncuklarının farklı renkleri, şekilleri, kullanım alanları ve satış kanalları bulunur. Sektörün gereklilikleri ve ihtiyacınıza göre en uygun olanını çeşitler arasından seçebilirsiniz.

Toptan Nazar Boncuğu 

Nazar boncuğu, pek çok sektörde sıklıkla kullanılır. Bu durumda kullanım kolaylığı açısından toptan alımlar gerçekleştirilir. Hem stok yaparak sürekli el altında bulunmasını sağlamak hem de kısım kısım alım yaparak ayrıca masraftan kaçınmak için nazar boncuğu toptan alım satımı yapılır.

Toptan nazar boncuğu kutularında istenilen nazar boncuğu çeşitlerinden paket paket almak mümkündür. Her bir paketin içinde yüz adetten daha fazla sayıda boncuk bulunur. Paket fiyatı oldukça uygun olan bu boncukların bazı çeşitleri vardır.  

Nazar Boncuğu Çeşitleri 

Çoğunlukla mavi taban üzerine beyaz ve sarı renklerle boyarak yapılan boncuklar, farklı renklerde de olabilir; çoğunlukla cam olan boncuklar mika ya da tahtadan olabilir. Maddesi ve rengi ne olursa olsun bu boncuklardaki göz figürleri sabittir. Kullanım alanına göre boncuk seçimi yapılmalıdır. 

Renkli Nazar Boncuğu 

Nazar boncuğunun alışılagelmiş mavi, sarı ve beyaz renginden sıkılanlar için üretilen renkli nazar boncukları, takı ve süslemelerde sıklıkla kullanılır. Belirli renkleri olmayan bu boncuklarda daha çok taban rengi değişiklik gösterir. Sıradan boncuklarda mavi renk olan taban, renkli boncuklar söz konusu olduğunda yeşil ya da kırmızı renklerde olabilir. 

Küçük Nazar Boncuğu 

Avrupa ülkelerinden doğan ve dünyaya açılan çiçekçilik sektöründe sıklıkla kullanılan küçük nazar boncuğu, buketlerin ve saksıların üzerine narince kondurulmuş süslerdir. Hediyeye daha samimi hava katmak için kullanılan bu ürünlerin yuvarlak, kare, oval ve yassı şekilleri bulunur. Kare ve yuvarlak olanları takılar üzerinde kullanılırken diğerleri de iğne yardımıyla buketin üzerine iliştirilecek şekildedir.

Büyük Nazar Boncuğu 

Büyük nazar boncukları çoğunlukla iş yerlerinin ve evlerin kapı süsü olarak kullanılan, yassı veya oval şekilli camlardır. Ağır olduklarından dolayı asılarak ya da bir yere konarak sergilenirler. Mekanların kötü enerjiden ve nazardan korunmasını sağlarlar. Kapı ve duvar süsleri kategorisinde bulunan bu ürünler büyük oranda camdır fakat mika olarak da satılabilir. 

Şekilli Nazar Boncuğu 

Nazar boncuklarının büyüklükleri kadar renkleri ve şekilleri de farklı olabilir. Günümüzde çiçekçilik sektöründe en çok yassı nazar boncuğu kullanılır. Bunun sebebi de zarif ve hoş bir detay yaratmak istemektir. Bir buket üzerinde şekilli nazar boncuğunun yaratacağı kaba görüntüden kaçınmak için bu yönteme gidilmesidir. Yassı nazar boncuğuna ek olarak sektör içerisinde en çok kullanılan bir diğer çeşit de yuvarlak ve damla model şeklinde olanlardır.

Çiçekçilik sektöründe kullanılmayan kalpli, yıldızlı, göz şekilli nazar boncukları da bulunur. Bunlar küçük boyutludur ve süsleme ile giyim sektörlerinde kullanılır. Kıyafet ya da çanta üzerlerine baskıları yapılabilir. Bu şekilde göz alıcı modeller elde edilebilir. Süsleme açısından ise ev eşyalarının ya da ev tekstil ürünlerinin üzerlerine baskıları yapılır. Bu şekilde daha canlı modeller oluşturulur . 

Cam Nazar Boncuğu 

Nazar boncukları çoğunlukla cam halde satılır. Bunun sebebi ise cam olduğunda şeffaf halde üretilebilmesidir. Takı ve kuyumculuk haricinde hemen her sektörde nazar boncuğu cam tercih edilir. El işçiliğinin ürünlerinden olan tahta ve mika nazar boncukları ise takılarda kullanılır. Bileklik, küpe ve kolye halkalarına iliştirilen bu boncuklar, ürüne hareket katar. Bunlar, el yapımı olarak da üretilebilir.

Nazar Boncuğu Fiyatları 

Nazar boncukları, perakende ve toptan olarak satılır. Her iki durumda da uygun fiyattan pahalıya doğru değişen kategorileri bulunur. Fakat hem stok yapmak hem de alım satım fiyatını uygun tutmak açısından toplu alım daha uygundur.

Nazar boncukları fiyatlandırılırken dikkat edilen hususlar vardır. Ürünün cinsi, büyüklüğü, rengi, kullanım alanı ve talep oranı fiyatları belirler. Örneğin klasik mavi taban üzerine boyanmış cam nazar boncuklarının, diğer türlerden daha uygun fiyatlı olduğunu görmek mümkündür. 

Nazar Boncuğu Alım Yerleri 

Nazar boncuklarının alım satım yerleri oldukça çeşitlidir. Piyasanın üzerinde ya da altında olabilen fiyatları ile satılan bu ürünlerde kargonun ele geçmesi güvencesini aramak mümkün değildir bu sebeple internet alışverişlerinde güvenli kanalları tercih etmek açısından tecrübe edilmiş yerleri seçmek önemlidir. Bu şekilde güven kırıcı durumların yaşanmasının önüne geçilir. 

Sitemizden aradığınız ürünleri bulabilir, dilerseniz mağazamızı ziyaret edebilirsiniz. Toptan ve uygun fiyatlı şekilde satılan Çiçek Malzemeci ürünlerinde farklı renk seçenekleri de bulunmaktadır. Bu sayede iş yerinizin tarzını yansıtan ürünleri satın alabilir ve adınızdan sıkça söz ettirebilirsiniz.

Nazar Boncuğu
Ürün Kodu: N1
Dekoratif Renkli Çengelli Nazar Boncuklari
Lütfen Seçim Yapınız
Sepet