7/24 Sipariş

Hızlı Teslimat

çiçek malzemeci

Teraryum malzemeleri, mini bahçe olarak adlandırılan muhteşem bir çiçek tasarımı için gerekli olan tüm malzemlerdir. Bünyesinde barındırdığı bitki ve aksesuarlar, dekoratif görünümü beraberinde getirmektedir. Cam fanusun içerisinde yer alan bu görsel tasarım, her konsepte uygun olarak hazırlanabilmekle birlikte birçok formda vücut bulmaktadır. Minimal görünümü, bünyesinde barındırdığı dekor parçalar ile bir araya geldiğinde bambaşka bir boyut kazanmaktadır.

Teraryum malzemeleri nelerdir diye merak ediyorsanız işte cevabı!

Bu tasarımların en sevimli malzemelerinden biri çakıl taşlarıdır. Teraryum fanus içerisine serpiştirilen çakıl taşları, farklı ve şık görünümün olmazsa olmazlarındandır. Aynı zamanda bu tasarımın en gerekli ihtiyaçlarından biri de torf topraktır. Bitkilerin üzerinde tutunabilmesi ve yaşayabilmesi için toprağın kullanılması şarttır.

Teraryum malzemeleri arasında yer alan ve tasarıma eşsiz bir görünüm kazandıran bir diğer öge ise bitkilerdir. Bu noktada teraryuma uygun bitki seçimi yapmanız gerekmektedir. Renk ve boyut uyumu en çok özen isteyen detaylardan biridir.

Gelelim aksesuarlara! Teraryumun olmazsa olmaz malzemelerinin başında minimal aksesuarla gelmektedir. Minimal dekoratif kuşlar, kalp çubuklar, çeşitli küçük aksesuarlar, tasarıma bambaşka bir hava katarak kusursuz bir görünüme ulaştırmaktadır. Çiçek Malzemeci olarak geniş ürün yelpazemizde yer alan teraryum malzemelerini kalite ile harmanlayarak beğeninize sunuyoruz.

Üstelik teraryum yapımında gerekli olan yan malzemelerinin de satışını gerçekleştiriyoruz. Makastan dekoratif kutulara, yan keskiden not kartlarına kadar tüm detayları incelikle ele alarak uygun fiyat çerçevesinde satış gerçekleştiriyoruz.

Teraryum Nedir?

Günümüzün en popüler çiçek tasarımlarından olan teraryumlar, mini bahçe görünümü ile görenleri kendine hayran bırakmaktadır. Cam fanusun içerisinde yer alan ve bir nevi akvaryum görüntüsünü andıran yeşilliklere teraryum denilmektedir. Bu yeşilliklerin yanı sıra renkli çiçekler de kullanılarak nefis bir tasarım oluşturulmaktadır. Her zevk ve isteğe göre şekillenen teraryumlar, çeşitli konseptlere özel olarak da hazırlanabilmektedir.

Mini bahçeler! Kulağa ne kadar hoş gelmiyor mu? Görünümü ile adeta sevimli ve minimal bir bahçeyi gözler önüne seren teraryumlar, cam fanusun içerisinde tropik ve egzotik ekosistemleri andırıyorlar, hatta taklit ediyorlar. Kelimenin aslını değerlendirecek olursak “terra” toprak, “airum” ise akvaryum anlamına gelmektedir. Buradan hareketle tam olarak teraryumun ne olduğunu anlamamak mümkün değildir.

Teraryumun en bariz özelliklerinden biri mini hayvanlara küçük bir dünya olmasıdır. Dekoratif görünümünün yanı sıra gerek bitki örtüsü gerek toprağı gerekse çakıl taşları ile kaplumbağ gibi canlıların yaşam alanlarına dönüşmüştür. Hem dekoratif hem de işlevsel olarak nefis bir tasarımdır.

Teraryum bitkilerinin seçiminde minyatür olmasına özen göstermeniz gerekmektedir. Bu aşamada sera gezmenizde fayda var! Çünkü çabuk gelişen bitkiler teraryumu amacından uzaklaştıracaktır. Daha bodur daha minimal bitkileri tercih ederseniz hem şık hem de sevimli bir görünüm elde edebilirsiniz.

Teraryum Bakımı

Teraryum, sevimli görünümü ile evinizin ya da ofisinizin en güzel köşesini taçlandırırken, bakımının da ihmal edilmemesi gerekir. Şunu söylemeliyiz ki bakımı çok zor değildir fakat birkaç küçük detaya dikkat edilmesi zorunludur. Öyleyse başlayalım!

Öncelikle toprak konusunda torfunuzu gübrelememelisiniz. Çünkü bu işlemi gerçekleştirdiğiniz takdirde bitkileriniz çok hızlı büyüyecek ve fanusun içerisinden taşacaktır. Durumun böyle olmaması adına 2 yılda bir torfunuzun üst kısmını yenileyebilirsiniz. Teraryumun en belirgin özelliklerinden biri, çok nemli ortamlara sahip olmalarıdır. Çünkü cam bir fanusun içerisinde yer alırlar. Bu yüzden sulama işlemini sık sık gerçekleştirmemeniz gerekmektedir. Toprağın kuru olduğunu gördüğünüzde sulayabilirsiniz.

Teraryum bitkilerinin aşırı sıcak ortamlardan uzak durması gerekmektedir. Güneş ışığını direkt olarak almaması en doğru adım olacaktır. Şayet bu ışınlara maruz kalırsa bitkilerin çürümesi ne yazık ki olağan bir durumdur. Bu yüzden daha gölge alanlarda teraryumu bulundurmanız gerekmektedir. Son olarak kuruyan yapraklarını temizlerseniz bitkilerin ömrünü uzatarak, daha rahat bir yaşam alanı sunmuş olursunuz.

Kaktüs Teraryumu İçin Gerekli Olan Malzemeler Nelerdir?

Kaktüs teraryumu bir diğer adıyla sukulentler fazlasıyla şık olduğu için ev dekorasyonlarının vazgeçilmezidir. Kaktüs teraryumu için ilk olarak dekoratif çakıllar cam fanusun içerisine yerleştirilmelidir. Daha sonra ise çalıların üzerine bir kaşık aracılığıyla az miktarda kömür konulmalıdır. Sukulentlerin bazılarının kökleri fazlasıyla derin olabilir, bu durumda toprağı da fazla koymak gerekir. Toprağın içinde bitkilerin konumları bir çubuk yardımıyla belirlenmelidir. Sonrasında ise bitkilerin köklerine zarar vermeden onları saksıdan çıkarıp toprağa koymak gerekir. Bitkileri toprağa dilerken dikkat edilmedi gereken husus teraryuma temas etmemesidir. Çünkü sıcak havalarda cam ısınır ve eğer bitkiler cama temas ederse bazı bölgeleri yanabilir. 

Diyelim ki bitkiler de cam fanus da oldukça küçük, o zaman bitkileri toprağa yerleştirirken cımbız kullanabilirsiniz. Daha sonra toprağı bitkilerin alt kısmına doğru bastırmak için de çubuk kullanabilirsiniz. Bitkiyi toprağa dikme işlemi bittikten sonra ise bir miktar kum veya çakıl serpiştirerek güzel bir kaktüs teraryumu elde edebilirsiniz. İsteğe bağlı olarak cam fanusun içerisine minimal heykeller yerleştirerek zengin bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Kaktüs teraryumunu evin en çok ışık alan bölgelerine yerleştirebilirsiniz. 

Cam fanusun içi kirlenirse ve temizlemek isterseniz ıslak bir bez yardımı ile hafif dokunuşlarla temizleyebilirsiniz. Ama temizleme işlemi yapılırken oldukça hassas davranmak gerekir. Kaktüs teraryumları hava değişimine karşı oldukça duyarlıdır. Kaktüs teraryumları diğer teraryumlara nazaran daha az su ister. Ayda bir kere püskürtme şeklinde su vermek yeterli olacaktır. Kaktüs teraryumları hava değişimine duyarlı olduğu için ne zaman su verildiği de önemlidir.

İlkbahar – yaz ayları kaktüs teraryumları için uyanma periyodudur ve su verilmesi gerekir. Ama sonbahar – kış ayları uyuma periyodu olduğu için su az az püskürtülmelidir. Kaktüs teraryumları ıslak kalmayı çok sevmez ve sulama miktarı fazla gelirse çürümeye yüz tutar, bu çürüme zamanla bitkinin tamamına yayılabilir. Bu yüzden su dengesini doğru yapmak oldukça önemlidir. Eğer bitkide ufak çürümeler söz konusu ise karalar bağlamanıza gerek yok. Ufak çürümeleri ince bir makas kullanarak temizleyebilirsiniz.

Teraryum Çeşitleri

Teraryumlar, çeşitlilik açısından oldukça zengin bir yere sahiptir. Kullanılan çiçeklere ve konseptlere göre farklı şekillerde vücut bulurlar. Bu yüzden teraryum dendiğinde akıllara çeşitli konseptlerdeki mini ormanlar gelir. Teraryum çeşitleri arasında yer alan en güzel alternatiflerden biri yeni doğandır. Doğum yapmış yakın bir dostunuza gönderebileceğiniz en nadide inceliklerden biridir. İçerisinde yer alan mini bebek figürleri ile tasarım daha sevimli bir boyut kazanıyor.

Teraryum malzemeleri, tasarımın konseptine göre farklılık içermektedir. Örneğin; sevgilinize ithaf edeceğiniz teraryumlarda dekoratif mini kalp çubuklar yer alabilir. Çiçek Malzemeci olarak ihtiyaç duyduğunuz teraryum malzemelerini bünyemizde barındırmaktayız. Arzu ettiğiniz tüm aksesuarlara firmamız ayrıcalığıyla ulaşabilirsiniz.

Teraryum çeşitleri arasında en sık tercih edilenler kaktüs ve sukkulentten oluşan seçenekler oluyor. Mini bodur formda karşımıza çıkan bu bitkiler, teraryumun olmazsa olmazlarıdır. Fakat son zamanlarda teraryumların içerisinde orkideler öne çıkmaya başladı. Bilindiği üzere orkide, zerafetin ve saflığın çiçeğidir. Tüm naifliğiyle mini bahçeleri taçlandırarak eşsiz görünüm yaratmaktadır.

Teraryum Malzemeleri Toptan

Teraryum malzemeleri, cam fanusun içerisinde eşsiz bir dekoratifliğe bürünüyor. Çeşitli bitkileri şık aksesuarlar ile harmanlayarak mini bahçelere farklı bir boyut kazandırabilirsiniz. Bu malzemeler Çiçek Malzemeci’de toptan olarak satılmakla birlikte kaliteyi de bünyesinde barındırıyor. Teraryum yapımında ihtiyaç duyduğunuz tüm aksesuar ve araç-gereçlere sayfamızdan sadece bir tık ile ulaşabilirsiniz.

Üstelik toptan alımlarınızda uygun fiyat avantajı da sizleri bekliyor. Teraryum malzemelerini alırken firma seçiminiz büyük önem arz etmektedir. En kaliteli ürünleri makul rakamlar ile almak Çiçek Malzemeci farkıyla deneyimleniyor. Bu denli çeşitliliğe sahip olan firmamız, toptan satışı ile ihtiyaçlarınıza profesyonel yanıtlar sunarken,en büyük çözüm ortağınız oluyor.

Firma tercihinde bulunurken bilinirlik kavramına özen göstermelisiniz. Güvenilir ve kaliteli firmalardan alışveriş yapmanız gerekir. Bu noktada pratik olma ve hızlı teslimat önemlidir. Çiçek Malzemeci olarak ihtiyaç duyduğunuz teraryum malzemelerine ve yardımcı araç-gereçlere sayfamızdan online sipariş vererek ulaşabilirsiniz. Toptan alımlarınızdaki makul rakamlardan faydalanabilir, uygun ve kaliteli alışverişin keyfini yaşayabilirsiniz.

Minimal Aksesuarlardan Faydalanın

Teraryumun en gözde detaylarından biri aksesuarlardır. Aslında teraryumu teraryum yapan şık detaylarıdır. Bu noktada dekoratif aksesuarlardan faydalanabilirsiniz. Sayfamızda yer alan uğur böcekleri ve nazar boncukları teraryumda kullanabileceğiniz nadide şıklıklardan biridir. Her konsepte uyum sağlayabilen bu parçalar, geniş renk seçeneği ile sizleri bekliyor.

Teraryum, mini bir bahçe olarak tanımlandığı için en uygun aksesuarların başında dekoratif kuşlar gelmektedir. Sayfamızda yer alan bu sevimli detaylar, bitkileriniz ile bir araya geldiğinde nefis bir görünüm yaratıyor. Rengarenk formları ve eğlenceli görüntüleriyle adeta küçük bir orman aurası ortaya çıkıyor.

Teraryumlarınızda kullanacağınız her türlü dekoratif parçaları toptan olarak firmamızdan temin edebilirsiniz. Ürün çeşitliliğimiz bazında karar vermeniz zor olabilir ancak ihtiyaç duyduğunuz her malzemeye Çiçek Malzemeci farkı ile ulaşabilirsiniz. Ayıca teraryum için gerekli malzemeler, yüksek kalite ile harmanlanarak hizmetinize sunulmaktadır.

Teraryum camı içerisinde yer alan tüm aksesuarlar, konsepte uygun şekilde karşımıza çıkmaktadır. Sevgilinize, annenize, yeni doğum yapan bir arkadaşınıza teraryum ithaf ederek yüzlerindeki tebessümün sebebi olabilirsiniz.

Teraryumda kullanılan bahçe malzemeleri, firmamız ayrıcalığıyla beğeninize sunuluyor. A’dan Z’ye her ayrıntıyı bulabileceğiniz sayfamızda, uygun fiyat avantajı da sizleri bekliyor. Minimal dekoratif aksesuarlardan gerekli araç-gereçlere kadar her detayı inceliyor, büyük bir incelikle sunarak ürün çeşitliliği konusunda sınır tanımıyoruz. Yaprak parlatıcı ürünleri dahil tüm malzemeler için sayfamızdan online sipariş verebilirsiniz.

Teraryum Malzemeleri Nerede Satılır?

Teraryum malzemeleri nerede satılır diye merak ediyorsanız, çiçek malzemecilere yönelebilirsiniz. Minimal formda aksesuarlar, dekoratif kutular ve ihtiyaç duyulan ekipmanlar Çiçek Malzemeci’de sizleri bekliyor. Teraryum malzemeleri satan firmalar arasında fark yaratan markamız, uygun fiyat avantajı ve çeşitli fırsatlarıyla rakiplerinin arasından sıyrılarak bir adım öne geçiyor.

Bu malzemeleri toptan olarak satın almak istiyorsanız rotanızı Çiçek Malzemeci’ye çevirebilirsiniz. Ürün çeşitliliği konusunda asla sınır tanımayarak, her ayrıntıyı büyük bir incelikle ele alıyoruz. Mini bahçe için gereksinim duyduğunuz çeşitli malzemelere bünyemizde yer verirken şıklık ve kalite ile harmanlıyoruz. Güvenilirliğin tek adresi olmakla birlikte hızlı teslimat güvencesi ile ihtiyaçlarınıza pratik çözümler sunuyoruz.

Teraryum malzemeleri cam fanus içerisinde yer alan bitkilerle birlikte malzemeler de tasarımın ilgi odağı oluyor. Hatta bitkilere bambaşka bir boyut kazandırarak dekoratif görünüm sağlıyor. Ev ya da ofislerinizin en güzel köşesinde dekor olarak kullanabileceğiniz teraryumlar, içerisinde barındırdığı şık detaylarla ortama bambaşka bir aura kazandırıyor. Minimal formu sayesinde oldukça sevimli görünürken, birçok farklı konsepte uygun şekilde hazırlanıyor. Teraryum için gerekli olan malzemelere Çiçek Malzemeci’den ulaşabilirsiniz. Ürünlerimizi incelemek, detaylı bilgi almak ve sipariş vermek için sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Sepet