7/24 Sipariş

Hızlı Teslimat

çiçek malzemeci
Çiçek Aranjman Malzemeleri

Çiçek aranjmanı hazırlarken pek çok farklı malzemenin kullanılması gerekiyor. Bu malzemeler çiçek tasarımlarına şık bir görünüm kazandırırken aynı zamanda aranjmanlarda kullanılan çiçeklerin bir arada kalmasını sağlıyor.  Sitemiz üzerinden kolaylıkla gözden geçirebileceğiniz çiçek aranjman malzemeleri  artık çok daha geniş bir seçenek yelpazesi sunmaya başladı. Kullandığınız çiçek türlerine en uygun malzemeleri pratik bir şekilde temin edebilirsiniz.

Tül çeşitleri en sık kullanılan malzemelerin başında geliyor. Ancak tüllerin  renkleri de çiçek aranjmanlarında kullanılan çiçeklerin renkleri ile uyumlu olmalıdır. Bu nedenle  geniş bir renk skalası arasından tercih yapmak çiçek aranjmanı hazırlayanlar için büyük önem taşıyor. Çünkü tüller çiçek aranjman malzemeleri  arasında en sık kullanılanlardan biridir.  Hazırlanan tasarıma çok daha etkileyici ve şık bir görünüm kazandırmak için tül çeşitlerine siz de yer verebilirsiniz.

Çiçek Aranjmanlarında Hangi Malzemeler Kullanılır?

Sıklıkla kullanılan bir diğer malzeme de kurdele çeşitleri oluyor.  Kimi zaman kalın kimi zaman da ince kurdeleler kullanılıyor ve böylelikle çiçek aranjmanları estetik açıdan daha şık ve daha güzel bir görünüm kazanıyor. Dolayısıyla kurdele çeşitlerine de sıklıkla gereksinim duyulduğunu söyleyebiliriz.  Zaten ya da şifon gibi farkı dokuma teknikleri ile hazırlanan kurdeleler canlı renkleri, parlak duruşlarıyla çiçek aranjmanlarına bambaşka bir hava kazandırıyor.

Çiçek süngerleri ise tasarımlarda kullanılan çiçeklerin  bir arada muhafaza edilmesi bakımından büyük önem taşıyor.  Aynı zamanda dalından kesilen çiçeklerin daha uzun süre diri  formunu koruyabilmesine yardımcı oluyor. Çiçeklerin kısa sürede solmaması için çiçek aranjmanlarında sünger çeşitlerine sıklıkla ihtiyaç duyuluyor.  Bu tasarımları temin etmek için sitemiz üzerinden sipariş verebilirsiniz.  Tüm siparişlerinizi çok kısa bir süre içerisinde adresinize ulaştırıyoruz. Aynı zamanda sizlere uygun fiyatlar sunuyor ve cazip ödeme seçenekleri ile kazançlı bir alışveriş yapmanızı sağlıyoruz.

Benzer Ürünler
Sepet