7/24 Sipariş

Hızlı Teslimat

çiçek malzemeci

Çiçek süslerini, kurdeleleri, rozetleri ve diğer aranjman parçalarını çiçeklere ve hediyelere tutturmak oldukça zahmetli bir iştir. Sürekli düşen, yerinden oynayan süsler hediyenizi ve çiçeğinizi basitleştirir. Bundan dolayı kuvvetli bir yapıştırıcı ya da sıcak silikon ile yapıştırmanızı öneririz. Genellikle bu alanda sıcak silikon tercih edilir. Çünkü yapıştırıcılar; hediyeye zarar verme, eritme ve ortama yayılma gibi dezavantajlara sahiptir.

Sıcak silikonlar; hediyelere zarar vermezler biraz uğraştığınızda rahatlıkla sökebileceğiniz, tutmadığı takdirde eritip tekrar kolaylıkla yapıştırabileceğiniz malzemelerdir. Bundan dolayı hediye paketlemesinden çiçek aranjmanlarını süslemeye kadar sıcak silikonlar tercih edilir. 

Sıcak silikon tabancaları çok basit bir şekilde kullanıma sahiptir hatta ilkokul etkinliklerinde dahi çocuklara kullandırılır. Bu denli basit kullanımı olan sıcak silikonlar işlevsel bir malzemedir. Çocukların ilkokul etkinliklerinden çiçekçilerin süslemelerine kadar her alanda yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

Silikon tabancası, yapısı itibarıyla tabancaya benzer. Tabancanın tetik kısmı silikonu eritmeye ve akıtmaya yarar. İhtiyacınız kadar silikonu erittikten sonra tetikten parmağınızı çekersiniz ve akış kesilir. Kullanımı bu denli basit olan silikon tabancaları mutlaka her evde olması gereken el aletleri arasındadır.

Sıcak Silikon Tabancası Nasıl Kullanılır?

Sıcak silikon tabancası, süslemelerin ve ufak tefek ev tadilatlarının vazgeçilmez parçasıdır. Çok yaygın bir kullanıma sahip olan sıcak silikon tabancaları oldukça basit bir mekanizmaya sahiptir. Birlikte sıcak silikon tabancası nasıl kullanılır inceleyelim.

Öncelikle silikon tabancasını ve sıcak silikonu temin etmelisiniz. Sonrasında tabancanın arkasında yer alan yuvarlak deliğe sıcak silikonu yerleştirmelisiniz. Burada dikkat etmeniz gereken tabancanın arkasındaki deliğin çapı ile sıcak silikonun çapının uyumlu olmasıdır. Aksi takdirde kullanmanız pek mümkün olmayacaktır. Bu adımları ivedilikle gerçekleştirdikten sonra tabancayı fişe takın ve silikon tabancasının ucuna parmağınızı değdirerek ısınıp ısınmadığını kontrol edin. 

Silikon mumunun gittikçe eridiğinden emin olun. Tabancanın tetik kısmına basarak istediğiniz kadar silikon mumunu eritebilirsiniz.  Bu aşamalar son derece titizlikle yapılmalıdır. Sıcak silikonun alanın dışında bir yere yapışmamasına dikkat edilmelidir. 

Silikon tabancası ile işleminiz bittiğinde fişini çıkarıp ucunun yüzeye temas etmeyeceği bir yerde soğumaya bırakmalısınız. Soğuk silikon tabancasının kabına yerleştirerek kaldırabilirsiniz. Süslemelerde, anne bebek aktivitelerinde, ilkokul etkinliklerinde, çiçek malzemelerini yapıştırmada ön planda olan sıcak silikon tabancalarının kullanımı bu kadar kolaydır. Şimdi silikon tabancalarının kullanım alanları ve fiyatlarını inceleyelim.

Silikon Tabancalarının Kullanım Alanları Nelerdir?

Silikon tabanca modelleri farklı kullanım alanlarına göre oluşturulmuştur. Evdeki her eşyanın süslenmesinde veya tamirinde yer alan silikon tabancaları özellikle çiçek süslemelerinde, hediye paketlemelerinde tercih edilir. Bireysel kullanımının yanı sıra kurumsal firmaların da işlerinin işleyişinde silikon tabancası kullanılmaktadır.

Farklı özelliklere sahip silikon tabancası modelleri, ahşap ve metal yüzeylerde dahi kullanılabilmektedir. Genellikle plastik, mika, PVC, kumaş için kullanılan sıcak silikon ahşap ve metal yüzeyleri de yapıştırabilmektedir. Pek çok kullanım alanına sahip olan silikon tabancası basit bir tokanın parçasını yapıştırmaktan çiçek süsleme malzemelerinin yapıştırılmasına kadar her alanda karşımıza çıkar. Bu alanda bir evin olmazsa olmaz el aleti silikon tabancasıdır.

Sıcak silikon tabanca fiyatları oldukça uygundur. Plastik malzemeden imal edilen silikon tabancaları uygun fiyatlı olduğu için çok yaygın bir kullanıma sahiptir. Eğer siz de sıcak silikon tabancası almak istiyorsanız ya da hala bu tabanca ile tanışmamışsanız sitemizde yer alan farklı çeşitler arasından ihtiyacınıza uygun olanı bulabilirsiniz. 

Silikon Tabancası Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Silikon tabancası önemli tamiratların, dekoratif süslemelerin, parça yapıştırmaların ana malzemesi olduğu için modeli, kalitesi ve kullanımı oldukça önem taşır. Eğer silikon tabancası almaya karar verdiyseniz dikkat etmeniz gereken noktalar vardır. Bu noktalardan bazıları;

1- Kaliteli bir silikon tabancası tercih etmek

Alacağınız silikon tabancası kalitesiz, ucuz yollu bir şey olduğunda muhtemeldir ki sizi yarı yolda bırakacaktır. İşlemlerinizi aksattığı gibi süslemelerinizi de bozabilir. Bunu göz önüne alarak kaliteli silikon tabancası tercih etmelisiniz. Sitemizde yer alan silikon tabanca modellerine gözünüz kapalı güvenebilirsiniz.

2- Kullanımı kolay silikon tabancası tercih etmek

Silikon tabancası her ne kadar basit bir mekanizmaya sahip olsa da bazı modellerinin kullanımı oldukça zorlaştırılmıştır. Öncelikle alacağınız silikon tabancası kolay ve hızlı ısınmalı ki kullanım kolaylığı sağlasın. Sonrasında tetik kısmının iyi basmasına ve silikon mumunun iyi ilerlemesine dikkat etmelisiniz. Bu üç fonksiyon sorunsuz çalıştığında işlemlerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz. Sitemizdeki silikon tabancaları pek çok modelde ve farklı ısınma güçlerine sahiptir.

3- Uygun fiyatlı silikon tabancası tercih etmek

Silikon tabancaları plastik malzemelerden üretildiği için çok yüksek rakamlara satılmazlar. Fakat kimi firmalar tabancalara farklı özellikler ekleyerek tasarımlarını daha lüks bir hale getirerek dudak uçuklatan fiyatlara satmaktadır. Eğer kaliteli fakat basit fonksiyonlara sahip bir silikon tabancası arıyorsanız sitemizdekilerden yararlanabilirsiniz. İhtiyacınız olan tüm özelliklere sahip olan silikon tabancalarımız her alanda kullanıma da uygundur ve piyasanın aksine oldukça uygun fiyatlıdır.

Sıcak Silikon Tabancası Toplu Sipariş

Sıcak silikon tabancalarını; elişi kurslarında, çiçekçiler çiçek süslemesinde, hediye paketlemede, ilkokul aktivitelerinde yeri oldukça önemlidir. Eğer siz de toplu silikon tabancası siparişi vermek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Çiçek Malzemecisi olarak pek çok çiçek firmasına, kurslara, hediye mağazalarına ürün temini sağlamaktayız. 

Uygun fiyata kaliteli ve toptan sıcak silikon tabancası sipariş etmek için yapmanız gereken tek şey sitemizi ziyaret etmek. Pek çok farklı modelde, uygun fiyatlı ve farklı renklerde sıcak silikon tabancalarımız bulunmaktadır. Detaylı bilgi ve sipariş için Çiçek Malzemecisi sitemize göz atabilirsiniz.

Sepet