7/24 Sipariş

Hızlı Teslimat

çiçek malzemeci

Toptan kurdele alım satım mağazalarında sıklıkla karşılaşılan şerit kurdeleler, geniş çaplı ihtiyaçları karşılamaya yönelik olarak üretilmiş ürünlerdir. Genellikle bir silindir etrafına sarılmış şekillerde karşımıza çıkabileceği gibi kendi üzerine bir bütün halde sarılmış olarak da satılabilir. 

Şerit kurdele çeşitleri oldukça fazladır. Kumaşları, uzunlukları, kalınlıkları ve desenleri farklı olabilen şerit kurdele kategorisi içerisinde ayrıca rafya kurdeleler de bulunmaktadır. Fakat bunların kullanım alanları oldukça sınırlı olduğu için her mağazada karşılaşmak mümkün değildir. Şerit kurdele fiyatları, kurdelelerin özelliklerine ve çeşitlerine göre değişkenlik göstermektedir. 

Şerit Kurdele Çeşitleri 

Şerit kurdeleler çoğunlukla süsleme ve organizasyon şirketleri tarafından tercih edilir. Öte yandan özel gün kutlamak için alındığı da sıklıkla görülür. İçeriği, küçük silindirlerde en fazla on metre, büyük silindirlerde ise en fazla elli metre olacak şekildedir ve hem isteğe hem de ihtiyaca uygun uzunluklarda bulunabilir. Kurdele uzunluğunu seçerken önemli olan nerede ve ne amaçla kullanılacağıdır. Örneğin bir nişan töreninde üç metrelik kurdele seçimi yanlış olabileceği gibi bir çiçek buketi için de bir metrelik kurdele seçmek yanlıştır. 

Bu kurdelelerin kalınlıkları ise değişkenlik gösterir. İki santimetre ile yirmi santimetre arasında değişen kalınlıkları ile organizasyona en uygun kurdele tercih edilebilir. Önemli olan kurdelenin nerede ve ne amaçla kullanılacağıdır. Örneğin bir hediyelik eşya süslemesinde on santimetre kalınlığında kurdele kullanmak yanlış olabileceği gibi bir açılış töreninde de iki santimetre kalınlığındaki kurdelenin kullanılması yanlış olur.

Şerit kurdele çeşitlerinde tek renk ve düz ürünler ile karşılaşılabileceği gibi simli ve çizgili kurdelelerle de karşılaşmak mümkündür. Her organizasyona uyum sağlayacak şekilde üretilen bu şerit kurdelelerin amacı, kullanıldıkları yere renk katmak ve ilgi çekmektir. Kurdeleyi kullanacağınız yere göre seçim yapmaya bu aşamada dikkat etmelisiniz. Örneğin bir düğün töreni için çizgili ya da kendinden kare, yuvarlak desenli kurdele seçimi olmayacağını göz önünde bulundurarak alım yapmanız uygun olacaktır. 

Kurdele kumaşları oldukça çeşitlidir. Saten kumaştan, ipek kumaştan, pamuklu veya keten kumaşlardan kurdele üretimi yapılabileceği gibi kağıtlardan da üretim yapılabilir. Bunların kullanım alanları değişkenlik göstermektedir. Fakat şerit kurdelenin kumaş çeşitleri hep aynıdır. Ya parlak kumaş olan saten veya ipekten üretim yapılır ya da tülden. Günümüzde satılan toptan şerit kurdeleler için iki kumaş türü olduğunu söylemek bu şekilde mümkündür.  

Şerit Kurdele Rafya

Şerit kurdele alım satım mağazalarında sıklıkla karşılaşılan bir diğer ürün ise rafyadır. Şerit kurdeleler içerisinde satılan ve çoğunlukla bir silindir cisim çevresine dolandırılmış şekilde bulunan bu ürünler için kullanım imkanı veren tek yer ise hediye paketlemedir. Rafyalar, klasik kurdeleler gibi olmadığı için yalnızca paketleme alanında kullanılır. 

Şerit Kurdele Fiyatları 

Şerit kurdeleler, toptan alım satım yapan mağaza ve internet sitelerinde çokça satılmaktadır. Perakende ve toptan şekilde satılan bu kurdelelerde fiyat değişkenliği yaşanır. Örneğin rafya kurdele ile şerit kurdelenin fiyatları aynı olmayacağı gibi saten ve tül kurdelelerin fiyatları da aynı olmaz. Ürünlerin fiyatlandırılmasında ayrıca deseni, uzunluğu, kalınlığı ve satışını yapan mağazanın özellikleri de etkilidir. Maliyeti en düşük şekilde satın alınabilecek şerit kurdeleler, toptan satın alımı olanlardır. Süsleme ve organizasyon şirketleri ile çiçekçilik sektöründe bulunan mağazaların tercihleri de toptan şerit kurdele satın almak yönündedir.

Şerit kurdelelerin fiyatları değişkenlik göstermekle birlikte ortalama ve herkesin bütçesine uygun şekilde tutulur. Fakat yine de sabit fiyat ya da fiyat aralığı vermek güçtür. En uygun fiyatlı şerit kurdeleyi pazar araştırması yaparak bulmanız mümkündür.

Sepet