7/24 Sipariş

Hızlı Teslimat

çiçek malzemeci

Nedimeler, düğün kına hazırlıkları sırasında gelinin yanında olan, ona gelinlik seçiminden düğün gününe kadar her aşamada destek olan yardımcılara verilen isimdir. Tarihinin çok eskilere, Antik Roma Dönemi’ne kadar uzandığı bilinen nedimelik geleneğini yabancı dizi ve filmlerden sıkça görmüşüzdür. Son zamanlarda ülkemizde de popüler olmaya başlayan nedimelik geleneği düğün, kına, bekarlığa veda hazırlıkları süreçlerini gelin için hem daha kolay hem de daha eğlenceli hale getirmiştir. 

Bir düğünde kaç nedime olur sorusu aklınıza gelebilir. Bu sorunun kesin bir cevabı yoktur. Genellikle gelinin 5-10 sayıda nedimesi olur. Bu sayı gelinin isteklerine, ihtiyaçlarına ve elbette bütçesine göre değişiklik gösterebilir. Bazı gelinlerin 10’dan fazla nedimesi de olabilir. Gelinler nedimelerini en yakın arkadaşları ve akrabaları arasından seçerler. Nedimeler de geline bu süreçte her türlü desteği sağlarlar. Nedimeler aynı zamanda düğün hazırlıkları sürecinde strese giren gelinlerin motivasyonlarını da yüksek tutmaya çalışırlar. 

Nedimeler, geline yardım etmelerinin yanı sıra bekarlığa veda partisi veya kına gecesi düzenlemek gibi görevlere sahiptir. Nedime kıyafetlerini de kendileri alırlar. Peki nedime kıyafetleri nasıl olur?

Nedimelerin kıyafetleri birbiriyle aynı renk ve aynı model olmalıdır. Genellikle pembe, mavi, mor ve lila gibi renklere ya da bu renklerin tonlarına sahip abiyeler tercih edilir. Nedime elbisesi seçerken dikkat edilmesi gereken konu tasarımların gelinlikten daha dikkat çekici ve güzel olmamasıdır. Elbiseler gelinliğin önüne geçmemelidir. 

Nedimelerin neden aynı renk giydiği sorusu aklınıza gelmiş olabilir. Bu sorunun cevabı Antik Roma Dönemi’ndeki nedimelere kadar uzanır. O dönemde 10 nedime ve 10 sağdıç vardı. Nedimeler ve sağdıçlar gelin ve damadın birebir aynısı şeklinde giyinirlerdi. Bunun amacı, şeytani ruhların kafasını karıştırmaktı. Bu sayede gelin ve damada gelen kötülükleri ve nazarı engelleyeceklerine inanılırdı. Yıllar geçtikçe bu inanç yerini nedimelerin ve sağdıçların aynı giyinmesine bıraktı.   

Son yıllarda abiye rengi ve modeli konusunda bazı değişiklikler olmuştur. Artık kıyafetler tamamen aynı modellerden seçilmemektedir. Hatta renkleri bile tam olarak aynı olmayabilir. Aynı tonda olması yeterlidir. 

Nedime bilekliği, düğün sırasında nedimelerin bileğinde bulunan korsaj bilekliklerdir. Bütün nedimeler aynı bilekliği takarlar. Ülkemizdeki düğünlerde nedimeler genellikle aynı kıyafeti giymezler. Aynı kıyafeti giymek yerine korsaj bileklik takmayı tercih ederler ve bu bileklik sayesinde diğer misafirlerden ayrışırlar. Korsaj bileklikler çoğunlukla nedimelerin elbiselerine uyacak tonlarda seçilir. Örnek vermek gerekirse nedimeler mavi ve tonlarında giyiniyorlarsa korsaj nedime bileklikleri de mavi ve tonlarında tercih edilir. Genellikle nedime bileklikleri gelin aksesuarları firmalarından temin edilebileceği gibi çiçekçilerde de bu aksesuarı bulmak mümkündür. Kına malzemeleri satan yerlerden de nedime bilekliği satın alabilirsiniz. 

Nedime Bilekliği Modelleri

Günümüzde yeni düğün trendlerinde nedimeler oldukça önem kazandı. Haliyle nedime bileklikleri de bu ölçüde güzelleşti ve farklı tasarımlara sahip oldu, olmaya da devam ediyor. Gün geçtikçe gelişen ve güzelleşen modellere sitemizden de ulaşabilirsiniz.  

Nedime bileklikleri ağırlıklı olarak tüylü, dantelli, güpür ve gül çiçek desenine sahip modellerden oluşur. Lastik kısımları inci veya farklı boncuklarla süslenebilir. Nedimeler bileklik seçimi yaparken en çok renklere dikkat ederler. Elbiselerinin tonlarına uygun bileklikleri bulmak için uğraşırlar. Örneğin nedimelerin elbiseleri pembe olacaksa bileklik rengi de pembe seçilebilir. Elbiselerin belirli bir rengi yoksa her renk elbiseye uyması en mümkün renge ve modele sahip bileklikler seçilebilir. 

Nedime bilekliklerinin farklı olması istenirse bileklikte kuru çiçekler ve tüy detayları kullanılabilir. Alışılmışın dışındaki bu modeller nedimelerin bileklerini süslerken ortama da çok şık bir hava katar. Tüy detaylı ve zarif modellerin yanında çiçekli ve bol yeşil yapraklı modeller de çok zarif görünebilir. 

Nedime kıyafetleri pudra tonlarında seçilmişse beyaz ve pembe çiçeklerin yer aldığı sade bir bileklik ile nedimelere tatlı bir görüntü verilebilir. Çiçekler pembe yerine bordo seçilirse bohem bir hava yaratılabilir. 

Bohem havadan devam etmek gerekirse mor, koyu pembe tonlarında kurumuş görünümlü kullanılan çiçeklerle yapılan bileklikler de bu işlevi görür.  

Lavanta süslemelerine sahip ve örgü detaylı nedime bileklikleri son zamanlarda ilgi gören modellerden. Şık ve samimi bir hava veren bu modeller çoğu elbiseye de uyum sağlar. 

Nedime bilekliklerinin evde yapılabilen kolay modelleri de vardır. Gereken malzemeleri tedarik ederek evde kendi isteğinize en uygun nedime bilekliğini tasarlayabilir ve tasarımınızı hayata geçirebilirsiniz. Bu malzemelere de sitemizden en uygun fiyata ulaşabilirsiniz. 

Nedime Bilekliği Malzemeleri

Nedime bilekliklerinin evde kolayca yapılabilen modelleri vardır. Bu modeller için gerekli malzemeler de yapılacak bilekliğe göre değişiklik gösterir. Örneğin zarif, incili bir model yapmak isterseniz sahip olmanız gereken malzemeler şunlardır; ince tel, yapıştırıcı, beyaz veya krem incili bileklik, metal ya da plastik plaka, kurdele, makas, yapay çiçek ve yapraklar. Bu malzemeler ile çeşit çeşit kombinasyona sahip nedime bileklikleri elde edilebilir. 

En sık tercih edilen güllü nedime bilekliklerinin de evde yapılması mümkündür. Bu modelin sık tercih edilme sebebi her renkten gülün kullanılabilmesidir. Bu modele sahip bilekliklerin yapılması için gereken malzemeler şunlardır; yapay çiçekler, silikon tabancası ve silikon, makas ve geniş saten kurdele. 

Yine en çok tercih edilen, şık ve zengin bir hava katan orkide nedime bilekliği modelinin evde yapılabilmesi için gereken malzemeler ise şunlardır; yapay orkide, yapay yapraklar, yapıştırıcı, lastik toka ya da lastikli bileklik, karton parçası ve ince tel.

Nedime bilekliği fiyatları kullanılan malzemeye göre ve eğer el emeğiyse gösterilen emeğe göre değişiklik göstermektedir. Eğer bileklikleri evde yapmaya karar verdiyseniz toptan alışveriş yapmanızı öneririz. Malzemeler toptan alınırsa masraflar konusunda biraz kar edebilirsiniz. Ayrıca el emeği için de para ödemezsiniz. En uygun fiyatlı malzemeler için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Eğer evde yapmakla uğraşmak istemezseniz sitemizde en güzel, kaliteli modellerle ve uygun fiyat garantisiyle hizmetinizdeyiz.

Nedime Bilekligi
Ürün Kodu: b001
Nedime bilekliği, pakette 6 adet bulunmaktadır. Paket olarak satılmaktadır. Düğün, parti gibi organizasyonlarda çiçek gibi işlemler yapılarak kullanılan farklı ve ithal bir üründür.
Sepet