7/24 Sipariş

Hızlı Teslimat

çiçek malzemeci

Bulundukları her ortama yaşattıkları görsel şölen ile uyum sağlayan, en kasvetli mekanları bile enerjisi ile anlamlandırır. İsteme törenlerinin, kıymetli buluşmaların olmazsa olmaz hediyesi olan çiçekler; hayatımızın her anında ve  her alanında  karşımıza çıkmaktadır. Bu yüzden çiçeklerin yapısı, bakımı ve türleri hakkında bilgi sahibi olmalıyız.

 Çiçeklerin yapısı ile başlayacak olursak; çiçek bitkilerde üremeyi sağlayan  polenleri  taşıyan yapıdır. Bir çiçek , çiçek örtüsü (periant), yapraklar (sepal), taç yapraklar (petal),  erkek ile dişi organlar ve çiçek sapından (pedisel) oluşur.

Çiçeğin bölümlerinden olan yapraklar, çiçeğin beslenmesinde ve fotosentez yapmasında büyük önem taşır. Bu bağlamda yapraklar, bakımı zor olan bölümlerindendir. Yapraklar; taç yaprak (petal) ve çanak yaprak (setal) olarak  ikiye ayrılır. Taç yaprak çiçeğin en gösterişli kısmıdır. İçindeki kromoplast organı sayesinde yeşil hariç diğer renkleri salgılar.

Çanak yapraklar, yeşil veya kahverengi tonlarında küçük yapraklarıdır. Bu yapraklar , çiçeğinizi tomurcuk halindeyken onu dış etmenlerden korur. Eğer yapraklar solar, sararır ve koparılırsa çiçek işlevini kısa süre içerisinde yitirmeye başlar. Buna göre yapraklar, çiçeklerin kalbidir diyebilmekteyiz. Yapraklar, şekli ve rengi itibarıyla yeşil seven herkesi kendine çekmektedir. Siz de yemyeşil yapraklı çiçekler seviyorsanız çiçeklerinizin  yapraklarının daima yeşil olması için çiçek spreyimizi tercih edebilirsiniz.

Çiçek Spreyleri ile Çiçek Yapraklarınızı Parlatın

Hepimizin bildiği gibi çiçekler havayı temizleyip yaprakları sayesinde oksijen salınımı gerçekleştirirler. Bu bağlamda evlerinizde  beslediğiniz saksı çiçekleri, vazo çiçekleri, çiçek sepetleri kısacası evinizde nefes alan her çiçekli bitki kirli havaya karşı alabileceğiniz güzel bir önlemdir . Bunun yanında depresyondaysanız kendinizi yalnız ve tek hissediyorsanız  bahçeyle ve çiçeklerle ilgilenmek ve onlara bakım yapmak sizi rahatlatacaktır.

Sizlerin enerjilerini arttıran, güzel renkleriyle bulunduğu ortama renk katan çiçekleri; sağlıklı ve canlı tutmak için toprağını ve  suyunu önemsemelisiniz. Bunlar her  ne kadar önemliyse yapraklarının bakımı ve  canlılığı da bir o kadar  önemlidir. Toprakta yeteri kadar vitamin ve mineral olmaması çiçeklerinizin yapraklarında sararmaya neden olur. Aynı zamanda topraktan yeteri kadar beslenmeyen kökler gövdeye  besin ulaştırmaz. Yukarıdaki sebeplerden ötürü yapraklarda çürüme ve sararma oluştuğunda doğru bir bakım uygulayarak  çiçeğinizin sağlıklı bir hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Ortamı aydınlatan ve ortama  renk veren çiçekleriniz zamanla eski rengini kaybeder ve yaprakları tozlanmaya  başlar ve eskisi kadar canlı görünmez.

Canlılığını kaybeden çiçeklerinin ömrünü uzatmak için buzdolabına koyma taktiğini duymuşsunuzdur. Bu taktik  çiçeklerin çok yer kaplamasından ve zor olduğundan çok tercih edilmez. Bu  tarz yorucu  yöntemlerin önüne geçen çiçek spreyleri çiçekleriniz için bir nevi ilaç görevi görmektedir. 

Çiçek spreyleri; çiçeğin ömrünü uzatmak, güzel kokmasını sağlamak, canlı ve parlak görünüme kavuşturma işlevlerini üstlenir. Kuruyan yaprakları tekrardan yeşertmek, canlılık kazandırmak adına içinde aerosol bulunan yaprak parlatıcı spreyler sitemizde yer almaktadır. Çiçeklerinizi beslemek, gözünüze güzel gözükmesini sağlamak adına  çiçek yaprağı parlatıcı spreylerimizi ve  bitki besinlerimizi denemenizi öneririz.

Çiçek Yaprağı Parlatıcı Sprey Nasıl Kullanılır?

Çiçek  spreylerinizi kullanmadan önce çalkalamalısınız. Spreyi 30 cm uzaktan püskürtmelisiniz. Ayda bir defa kullanmanız  çiçekleriniz için yeterli olacaktır. Eğer  spreyi fazla sıkarsanız çiçek yapraklarında aşınma meydana gelebilmekte  ve bununla beraber çiçeği de soldurabilmektedir. Spreyi ateşe yakın ya da direkt güneş ışığına maruz kalabileceği pencere kenarlarında bırakmayınız. Sprey basınçlı bir kutuda olduğundan yırtılıp delinmemesine dikkat etmelisiniz. 

Çiçek  yaprakları parlatıcı Spreyimizi sıktıktan sonra kuru bir bezle yaprağın üstünü silerseniz aradaki farkı görmüş olacaksınız. Sitemizdeki spreylerimizi; çiçeğinizi ve çiçeğinizin yapraklarını canlandırmak, parlatmak, beslemek ve eski güzelliğine geri getirmek için gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Sepet